דף הבית >> מאמרים >> תזונה ובריאות >> האם שתייה מרובה זה בריא?

האם שתייה מרובה זה בריא? / יחיאל אורבך
תגובות להאם שתייה מרובה זה בריא?:

 1. חכם סיני זקן ורופא הודי מת
  מאת: מושון
  16 באפריל , 2011

  כותב רבי מכר ורופר ממוצא הודי ,שאת שמו לא ניתן לבטא ולכן נקרא דר בי ,התפרנס יפה מספרים על מים לרפואה . לטענתו אנחנו צריכים 3,5 ליטר למבוגר אחראי ,ואשתו מעט פחות . החנת הצמא מזכירה לי את הנחת הרעב .כאשר נאכל רק בגלל תחושת רעב עזה ,האם נרד במשקל ? תראו לי שמן שבע -אין חיה כזאת .לכן לשמוך על צמא זה ממש לא ,והנחת הויטמינים הנשטפים גם לא ממש . מעולם לא הייתה תקופת שפע כמו היום ,ואין מחסור בכלום .הבעייה היא הועדפים והרעלים ,ואנחנו חשופים לאלפי חומרים שלא היו כאן בעבר .לכן גם אם המצב הטבעי צריך להיות של רעב וצמא ,כך התפתחנו ,היום אין ברירה אלא להקל על מערכות הפינוי בגוף ולספק להם יותר מים מאלו שנחוצים בתנאים אידיאליפ . גם ביחס לעור יש פה טעות סופר [מי סופר טעויות ] תא חסר מים יתכווץ .גוף חסר מים יתכווץ יחד עם התאים .עור מיובש שתאיו התכווצו מה יעשה ?

  תגובה חדשה |

 2. שתיית מים
  מאת: גולש
  16 בינואר, 2011

  מים הם החומר הבסיסי ממנו מורכב כדור הארץ וממנו עשוי הרוב המוחלט שלך הגוף שלך. הגוף יודע לקלוט מים בצורה טובה ואף נוזל לא יכול להחליט את האנרגיה שהמים נותנים לגוף. מים = חיים!.
  לפי מה את מתארת את כניראה נמצאת במצב תמידי של התייבשות.
  ממליץ לך לשתות לפחות ליטר וחצי מים ביום ואת תראי שהחשק לשתות מים יתעורר בהדרגה.
  גולש

  תגובה חדשה |

 3. תמהיל נוזלים
  מאת: סיגל
  16 בינואר, 2011

  תודה על המאמר! מעודד מאד.

  שאלה - חייבים לשתות מים דווקא?
  לי אישית כמעט אף פעם לא "מתחשק" לשתות מים, ואני שותה כ- 3 כוסות קפה (אחת עם קפאין, היתר נטולות), 2 כוסות תה ירוק ועוד כוס של מיץ רימונים ואוכמניות (תעשייתי).

  זה מספיק טוב..? :)

  תגובה חדשה |

  • לפי דעתיצריכים לשתות מים
   מאת: לא אומרת סליחה
   19 בפברואר, 2016

   לפי דעתי צריכים לשתות מלא מים אבל לשמור שלא נשתה שתיה מרובה מדי תשתו הרבה מים אבל לא יותר מדי הוא שזה יעשה נזק תשתו מים כמה פעמים ביום ושאתם עושים פעילות גופנית הוא שאתם ליד שמש חמה תשתו המון מים כדי לא להתייבש אבל אם יש לאנשים מחלות הוא בעיות רפאיות תשתו רק קצת יותר מים לי יש בעיה רפואית והרופאים אומרים שאני צריכה לשתות המון מים זה בעיה שקשורה לצנטור זה אומר שאיני מתרוקנת בשרותים שאני עושה פיפי אז אני שותה המון מים רק לא יותר מדי תזכרו שתשתו מים רק בכמות הרצויה ותשתו מים לפי הפעולות שאתם עושים הוא איפה אתם

   תגובה חדשה |

1

כתוב הערה חדשה:
שם:*
דואר אלקטרוני:*
נושא / כותרת:*
תוכן:
הקש בשדה הטקסט את רצף האותיות המופיע למטה: