דף הבית >> מאמרים >> מתעוררים - מסר שבועי >> מי רוצה להשתחרר?

מי רוצה להשתחרר? / אילן
תגובות למי רוצה להשתחרר?:

 1. להשתחרר
  מאת: דני רוזנר
  30 באפריל , 2016

  הי עולם חדש,
  נהניתי מאוד לקרוא את הדברים.
  הדימוי שלנו לאותם קופים בכלוב - נכון ומהימן.
  איך פועלים ?
  באמת שאשמח לשמוע, במיוחד אחרי שזכיתי לטעום ולאכול בוויטנאם ובתעולם חדשד מהממרח המעולה שחברנו המשותף אסף ווסרמן גילה אודותיו כאן לאנשים .
  אבל... אשמח לקחת חלק וללמוד כי אני בפרוש בדעתך אבל... מה עושים

  תגובה חדשה |

  • מה עושים?
   מאת: עולם חדש
   1 במאי, 2016

   שלום דני יקר,
   מדהים לקבל הדים מרגשים מהמזרח הרחוק, על משהו שהתחיל כשיתוף פשוט, שנתן הנאה ובריאות לכל כך הרבה אנשים :-).
   אכתוב תקציר כדי שהקוראים יבינו על מה מדובר: שיתפתי בפייסבוק מתכון של ממרח צמחי ירוק שהמצאתי, ואסף שיתף אותו עם אנשים בפיליפינים - מה שמסתבר שהפך להיות להיט של המקומיים. אז פשוט תודה לכם על כך.

   לגבי שאלתך "איך פועלים"..
   המפתח נמצא בשאלה: "מה הוא הכלא שלי?" = ראית האמת. הסרת המסננים בינינו לבין המציאות.
   בפשטות גמורה, לראות את האובייקטים סביבנו, להקשיב בדיוק למה שהאנשים אומרים לנו (בלי פרשנויות), ולשאול את עצמנו שאלות שאנחנו פוחדים לשאול.

   המדד לכיוון יהיה כזה, שאם נמצא את עצמנו פוחדים מהתהליך - אז יש סיכוי שאנחנו בדרך הנכונה. כי החקירה הזאת של הכלוב בו אנחנו חיים יכולה להיות מאתגרת ביותר עבור המקום הנוח שמצאנו לעצמנו בעולם, שמסתבר עם השנים כמקום לא נוח כלל.

   דרושה מסגרת קבוצתית שתספק לנוכחים מראה מספיק ברורה לגבי המקום בו הם נמצאים (אפשר גם מספר חברים נאמנים שמוכנים לשאול האחד את השני שאלות מאתגרות), ומעבר לכך: שאלות! שאלות יסודיות לגביי החיים, לגבי העבודה שלנו, מי אנחנו, למה אנחנו קיימים, ואיפה אנחנו משלים את עצמנו?

   חשוב להבין שהכלוב מתבסס על אשליה פנימית שבנינו בתוכנו, שהתחילה בשלבים הראשונים של גדילת הילד שהיינו, והתעבתה להיות דעה מוצקה על המציאות עיצבה את תפיסת העולם שלנו כאנשים בוגרים.

   באחת המפגשים הקבוצתיים שאלתי את חבריי: "האם אתם בטוחים שכדור הארץ עגול?" שאלה שלכאורה כל אחד יכול לענות עליה, אך טוב שיהיה לנו ספק גם לגבי מה שאנחנו מחשיבים כאבסולוטי. משם תיפתח דלת לחקירת האמת ולמידת חוקי היקום האמיתיים.

   ימים טובים
   הדס - שירות לקוחות עולם חדש

   תגובה חדשה |

1

כתוב הערה חדשה:
שם:*
דואר אלקטרוני:*
נושא / כותרת:*
תוכן:
הקש בשדה הטקסט את רצף האותיות המופיע למטה: